Zastosowanie destylowanego monoglicerydu w dodatkach do tworzyw sztucznych

June 28, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Zastosowanie destylowanego monoglicerydu w dodatkach do tworzyw sztucznych

Zastosowanie proszku GMS destylowanego monoglicerydu w dodatkach do tworzyw sztucznych

 

Monostearynian gliceryny (GMS), który jest wytwarzany z naturalnych olejów i tłuszczów roślinnych: Olej Plam, zwany również monoglicerydem, destylowany monogliceryd.

 

Skuteczne składniki są oczyszczane za pomocą technologii destylacji molekularnej, aby osiągnąć ponad 90%.

 

Jest to najczęściej stosowany dodatek do żywności, który można bezpiecznie stosować w produkcji i przetwarzaniu żywności, leków, tworzyw sztucznych itp., odpowiadając za ponad połowę rynkowego zużycia emulgatorów.Posiada właściwości emulgujące, dyspergujące, stabilne, odpieniające, antystatyczne, powlekające i przeciwstarzeniowe.

 

Zastosowanie destylowanego monoglicerydu w dodatkach do tworzyw sztucznych:

 

1. Pienienie i przeciwskurczowe

Wychodząc naprzeciw wymogom ochrony środowiska, freonowe środki spieniające będą stopniowo eliminowane.

Może być stosowany jako środek spieniający do wysokospienionego polietylenu i styropianu oraz może być stosowany razem z butanem i innymi środkami spieniającymi, z bardzo dobrymi efektami.

Ponadto powierzchnia spienionego produktu, na który jest nakładany, jest bardzo gładka, czysta i błyszcząca, bez skurczu.

 

2. Smarowanie i antystatyka

Może zmniejszyć tarcie między cząsteczkami polimeru, zmniejszając w ten sposób lepkość stopionego polimeru i poprawiając jego płynność.Ma zalety dobrej kompatybilności z żywicą, łatwo się dysperguje i nadaje się do przezroczystych produktów.

 

3. Pomóż uplastycznić i zmodyfikować

Destylowany monogliceryd PE, PP, PVC, PS i inne tworzywa sztuczne mają dobrą kompatybilność, co może poprawić elastyczność i upiększyć wygląd.

Jest szczególnie skuteczny jako plastyfikator i modyfikator do nitrocelulozy, żywic alkidowych, produktów nylonowych, tworzyw konstrukcyjnych itp.

 

4. Antyfizyczne i chemiczne, zapobiegające kapaniu

Atomizacja na powierzchni folii z tworzywa sztucznego nie tylko utrudnia działanie promieni słonecznych, ale także kondensację kropel wody na uprawach, co poważnie uszkadza wzrost upraw.Może dawać dobry efekt przeciwmgielny.Dzięki swojej aktywności powierzchniowej powierzchnię folii można łatwo zwilżyć, a skondensowane kropelki wody mogą pozostać wzdłuż folii, aby uniknąć bezpośredniego upadku.